ISIL İŞLEM

Çelik satıyor olmanın avantajını sadece ve sadece nitelikli bir ısıl işlem ile devam ettirerek farkını ortaya koyacağımız gerçeği ve bilinci ile tesisimiz kurulmuştur.

Neden İleri Isıl İşlem Teknolojileri Merkezi?

Çünkü dünyada her alanda olduğu gibi ısıl işlem teknolojilerinde de günden güne çok köklü değişimler, ilerlemeler yaşanmaktadır. Yüksek performans kalıp/takım çeliklerinin uygulamaya has özelliklerinin geliştirilmesi, malzeme üretim teknolojisi olduğu kadar ısıl işlem teknolojisinin de bir fonksiyonudur. Takım çeliklerinin ısıl işleminde özellikle soğutmanın kontrolü son derece önemlidir. Uygun östenitleme işleminin peşi sıra yapılan soğutma, uygun yapısal dönüşümlerin tamamlanması için gerektiğince hızlı ve kontrol edilebilir bir yapıda olmalıdır. Bu sebep ile ısıl işlem tesislerimizde vakum sertleştirme fırınlarımızın soğutma koşullarını destekleyen kriojenik guruplar, chiller üniteleri ve yeni nesil fırınlar içerisinde fark yaratan çok zonlu soğutma sistemi ile değiştirilebilir soğutma parametreleri elde edilebilir. Ayrıca izotrmal beklemeler yaparak büyük ve farklı kesitlere sahip kalıplarınızda minimum deformasyon, maksimum tokluk ve kararlı mükemmel sertleşebilirliği sağlamaktadır.

Türkiye’deki en büyük boyutsal kapasite, en yüksek soğutma hızı ve basınçlarına (16 Bar) sahip ayrıca en geniş vakum fırınları tezgâh parkına sahip tesisimiz ile Ege Bölgesinden Türkiye’nin birçok önemli sanayi kuruluşuna mühendislik ve yüksek performans ısıl işlemleri sunmaktayız.

Sahip olduğumuz deneyimli teknik kadromuz, ısıl işlem olanaklarımız ve metalografi laboratuvarımız ile NADCA #207-2016 (North American Die Casting Association) spesifikasyonuna uygun ısıl işlem ve mikroyapı kontrolü yapmaktadır.

Isıl işlem konusunda firmamız sadece takım çelikleri alanında ihtisaslaşmış olup vakum fırınlarda ısıl işlem operasyonları gerçekleştirmektedir. Böylelikle sadece bir konuya yoğunlaşıp uzmanlığımızı takım çelikleri ve ısıl işlemleri ile geliştirmekteyiz.

Isıl işlem tesisimizde sıcak iş takım çelikleri / soğuk iş takım çelikleri / plastik kalıbı çelikleri ve yüksek hız çeliklerine; Vakum Sertleştirme, Vakum Nitrürleme/Nitrokarbürleme, Buhar Oksidasyon, Gerilim Giderme, Temperleme, Yaşlandırma ve kriojenik ısıl işlemleri (ya da kombinasyonları) uygulanmaktadır. Mühendislik yaklaşımla işimizi sadece çelik ya da ısıl işlem olarak ele almayıp kalıp ve uygulama detayları konusunda bilgi edinerek hedef odaklı sonuç geliştirmek ve yüksek performans sağlayacak ısıl işlem prosesleri geliştirmekteyiz.

Sahip olduğumuz metalografi laboratuvarında mühendislik ekibimiz çelik malzemeler ve ısıl işlemleri ile ilgili hem ısıl işlem süreçlerimizi geliştirecek prosesler hem de müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yürüttüğümüz analiz ve deneysel çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.

ISIL İŞLEM TALEP FORMU LABORATUVAR İNCELEME TALEP FORMU CARİ KART AÇILIŞ FORMU MAİL ORDER FORMU

Tüm hakkı saklıdır © 2021 - Vulcan Kalıp